Wiedźma wie wszystko

"Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz."Jan Kochanowski

Brzoza na trądzik - dym z brzozy na trądzik

Od kiedy pamiętam, zmagałam się z trądzikiem. Na wypryski nie pomagały żadne maści, antybiotyki ani inne specyfiki z aptek i drogerii. Nie wiem dokładnie jak była przyczyna powstawania pryszczy ale przypuszczam, że był to gronkowiec lub paciorkowiec.

Co pomogło? BRZOZA! Dokładnie, dym z brzozy!

Leczenie trądziku | leczenie gronkowca | leczenie paciorkowca - brzoza

Co należy zrobić aby skutecznie wyleczyć trądzik? Wystarczy zebrać świeże brzozowe gałązki i spalić je w ognisku, a uzyskany dym wdychać. Dym jest ostry. Powoduje szczypanie w gardle i łzawienie oczu ale nie należy się tego obawiać, tylko przygotować chusteczki :-) Przy zbiorze warto uformować z gałązek zgrabne pęczki, aby łatwiej było je wrzucać do ogniska.(ok. 5-6 pęczków).

Ognisko nie może być duże. Warto najpierw uzyskać żar (np. z szyszek), abu gałązki nie spaliły się za szybko.

Związkiem leczniczym zawartym w dymie jest betulina C30H50O2 , która jest toksyczna dla bakterii, a nieszkodliwa dla zdrowych komórek.

Zabiegi warto wykonywać co 3-4 dni, aż do uzyskania poprawy. Później zabiegi można wykonywać profilaktycznie co jakiś czas.

Rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Czasem wystarczą 4 zabiegi, aby pozbyć się całkowicie problemu z wypryskami.

Przetestowane. Kuracja dymem brzozowym działa. To jedyny lek na trądzik, który mi pomógł. Polecam!

APEL! Proszę o rozpowszechnianie informacji na temat leczniczych właściwości brzozy. Skuteczne leczenie trądziku nie musi być kosztowne! Wielu ludzi wydaje ogromne pieniądze na środki, które nie działają, a mogliby sami wyleczyć się szybko i skutecznie za darmo. Napisz kilka słów na dowolnym forum i podziel się wiedzą. Na pewno pomożesz wielu ludziom. Dym z brzozy na trądzik jest bardzo skuteczny.

Więcej faktów naukowych na temat betuliny znajdziecie w tym artykule:

http://fpn.sum.edu.pl/archiwum/publikacje/2010/publikacja5_nr3_2010.pdf

Lek na trądzik - przygotowane pęczki gałązek brzozowychLek na trądzik - rozpalanie ogniskaLek na trądzik - szyszki w ogniskuLek na trądzik - szyszki na żarLek na trądzik - wrzucanie gałązek brzozowych do ogniskaLek na trądzik - wdychanie dymu brzozowegoLek na trądzik - zgaszone ognisko

#betulina #brzoza #betula #C30H50O2 #trądzik #gronkowiec #paciorkowiec #pryszcze #wypryski #pl