Wiedźma wie wszystko

"Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł."Leonardo da Vinci

Dieta na grzybicę - leczenie grzybicy

Cukier

Niestety, nie wszyscy to wiedzą, ale stosowane leki na grzybicę, nie mówię tylko o zaproponowanych przeze mnie środkach, mogą być nieskuteczne właśnie przez złą dietę! Co z tego, że stosujesz wiele specyfików, skoro w międzyczasie raczysz się czekoladą i popijasz słodkie napoje. To nie ma absolutnie żadnego sensu. Mimo, że grzybica pochwy objawia się właśnie tam, często wynika z ogólnego zakwaszenia organizmu, czego wiele osób nie wie i nie widzi z tym związku. A jednak związek jest. Cukier jest pożywką dla grzybów. Więc zasmucę łasuchów – trzeba całkowicie wyeliminować cukier podczas kuracji. Zamiast cukru z powodzeniem stosuję stewię.

Jogurt

Jogurt to świetna sprawa i to nie tylko do walki z grzybicą. Reguluje cały układ trawienny od przełyku po jelito grube. Skutecznie odkwasza, ponieważ ma właściwości grzybobójcze. W grę wchodzi tu jednak tylko jogurt naturalny. Najzdrowszy jest własnej produkcji, jak ktoś potrafi. Zasmucę trochę dziewczyny na diecie, ponieważ im więcej tłuszczu ma jogurt, tym lepiej. Picie jogurtu light, 0% mija się z celem, ponieważ liczba żywych kultur bakterii jest w takim jogurcie również „light”. Dobre są tak zwane jogurty greckie, są one gęste i tłuszczu mają też więcej. Można suplementować się pałeczkami kwasu mlekowego, ale myślę, że nie zastąpi to całkowicie zdrowego i pysznego jogurtu, więc warto to robić, ale dodatkowo. Polecam zatem duży kubek jogurtu dziennie. Można się także smarować jogurtem, ma on wspaniałe właściwości kojące i nawilża podrażnioną śluzówkę. Ma także miejscowe działanie przeciwgrzybiczne, jednak przy ostrym przebiegu grzybicy sam w sobie nie pomoże. Niemniej jednak stosowany wraz z innymi wcześniej wspomnianymi środkami stanowi godne polecenia uzupełnienie. Szczególnie, że podczas infekcji śluzówka jest wysuszona i podrażniona.

#cukier #jogurt #stewia #czekolada #candida #kwas mlekowy #pl