Wiedźma wie wszystko

"Zdrowie jest tym czynnikiem, który daje poczucie, iż właśnie jesteśmy w najlepszym okresie naszego życia."Franklin Pierce Adams

Boraks na grzybicę - borax na grzybicę

czteroboran sodu, boraks, borax, lek na grzybicę

Boran sodu (inne nazwy: czteroboran sodu, boraks, borax) – znany jako środek czyszczący i odkażający – moje najlepsze odkrycie w walce z drożdżycą. Ma działanie antyseptyczne, przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe. Faktem jest, że grzyby candida i ogólnie grzyby lubią środowisko kwaśne. Dlatego chyba największym mitem jaki funkcjonuje, to ten, że trzeba utrzymywać kwaśne PH pochwy – dlatego też w płynach do higieny intymnej podkreśla się, iż mają one „właściwe” PH. Wbrew temu, co wszyscy piszą postanowiłam zatem trochę podnieść PH okolic intymnych do zasadowego. Prosta dedukcja: skoro grzyby lubią środowisko kwaśne, trzeba im utrudnić warunki, w których będą się rozwijać. Proste, nie?:) Okazało się to strzałem w dziesiątkę.

boran sodu | czteroboran sodu

Na stronie Akademii Długowieczności w artykule pt. „Spisek w sprawie boraksu” możemy przeczytać: ” Inne entuzjastyczne posty traktują o pleśniawkach pochwy. Boraks okazał się znacznie skuteczniejszy od innych środków zaradczych. Zwykle jedna duża kapsułka żelatynowa wypełniona boraksem lub kwasem borowym była wkładana przed snem przez kilka nocy do dwóch tygodni. Alternatywnie, proszek miesza się z chłodnym, zestalonym olejem kokosowym i stosuje jako bolus lub czopek.

Najnowsze badania naukowe potwierdzają te pozytywne obserwacje dotyczące pleśniawki pochwy. Kapsułka wypełniona kwasem borowym działała nawet w przypadkach lekoopornej odmiany drożdżaków (Candida) i przeciwko wszystkim testowanym bakteriom. Ze względu na większe rozcieńczenie, irygacja może nie być wystarczająco silna w przypadku bakterii i lekoopornych drożdżaków, ale powinna działać na normalne Candida. Za sprawą swojej zasadowości boraks był skuteczniejszy od kwasu borowego.”

boraks | borax | sodium borate | Na2B4O7 | tetraborate decahydrate

Boran sodu należy rozpuszczać we wrzątku, bądź bardzo gorącej wodzie i stosować zaraz po ostudzeniu. Gdy roztwór trochę postoi, proszek znów zaczyna się wytrącać. Eksperymentowałam trochę z dawkami, dobre efekty przynosi już płaska łyżeczka na pół kubka wody.

#borax #boraks #czteroboran sodu #tetraboran #sodium borate #Na2B4O7 #tetraborate decahydrate #pl